fbpx

4h3m Lang Tengah Summer Bay Resort Pakej Snorkeling

(中文版配套详情) | (English version package)

Jadual Perjalanan:

Hari 1:
Ketibaan – Pendaftaran di Jetty
10.30am – Bertolak dari Jeti Merang pada 10.30am. (siap sedia pada 9.30am)
12.00pm – Tiba ke Summer Bay Lang Island Resort, meneruskan untuk makan tengah hari dan taklimat
01.00pm – Mendaftar masuk
02.00pm – Selepas mendaftar masuk, meneruskan lawatan snorkeling di Lang Tengah
04.00pm – Minum petang
05.30pm – Free and easy selepas minum petang
06.30pm – Bufet makan malam
09.00pm – Free and easy

Hari 2:
6.00am – Lang Tengah sunrise walk / jungle trekking (lawatan pilihan)
07.00am – Sarapan
08.30am – Selepas sarapan, menuju ke lawatan snorkeling kedua
12.00pm – Bufet makan tengah hari
02.00pm – Selepas makan tengah hari, free and easy
04.00pm – Minum petang
05.30pm – Free and easy selepas minum petang
06.30pm – Bufet makan malam
9.00pm – Blue Tears Tour (tertakluk kepada keadaan cuaca)

Hari 3:
6.00am – Lang Tengah sunrise walk / jungle trekking (lawatan pilihan)
07.00am – Sarapan
08.30am – Selepas sarapan, menuju ke lawatan snorkeling kedua
12.00pm – Bufet makan tengah hari
02.00pm – Selepas makan tengah hari, free and easy
04.00pm – Minum petang
05.30pm – Free and easy selepas minum petang
06.30pm – Bufet makan malam
9.00pm – Blue Tears Tour (tertakluk kepada keadaan cuaca)

Hari 4:
07.00am – Sarapan
08.00am – Daftar keluar selepas sarapan
09.00am – Boat bertolak dari jeti Resort pada 9.00am. (siap sedia pada 8.50am)

Pakej Termasuk:

  • 3 malam penginapan
  • 3 bufet sarapan pagi, 3 bufet makan tengah hari, 3 bufet makan malam dan 3 minum petang
  • Bot tiket 2 hala
  • Aktiviti Percuma
    • 1 deep sea snorkeling trip at Lang Tengah
    • 1 deep sea snorkeling trip at Redang
    • 1 deep sea snorkeling trip at Perhentian
    • Lang Tengah sunrise walk
    • “Blue Tears” tours (subject to weather condition)

Pakej Tidak Termasuk:

  • Bayaran Taman Laut (Malaysian – RM5 seorang dewasa / RM2 seorang kanak-kanak)
  • Cukai Pelancongan (Bukan Orang Malaysia) – RM10 sebilik semalam
  • Cukai jeti terminal Merang (RM5 seorang)
  • Insurans
  • Peralatan snorkeling  (boleh disewa di tapak pada harga RM30 setiap set – jaket keselamatan & topeng)
  • Pengangkutan antara lapangan terbang Kuala Terengganu atau terminal bas Kuala Terengganu ke Jeti Merang
  • Apa-apa barang lain yang tidak dinyatakan di dalam “Pakej Termasuk” seksyen

Untuk Makluman:

  • Jadual Perjalanan adalah untuk rujukan sahaja dan boleh berubah berdasarkan keadaan sebenar
  • Kanak-kanak berumur antara 4 hingga 11 tahun layak dengan kadar kanak-kanak
  • Umur bayi di bawah 4 tahun adalah percuma

Foto Galeri:

Bilik SuperiorBilik Pemandangan Taman
Summerbay resort superior roomSummerbay resort garden view room
Bilik Deluxe Pool AccessBilik Deluxe Pemandangan Kolam Renang
Summerbay resort deluxe pool access roomSummerbay resort deluxe pool view room
Bilik Deluxe Pool KeluargaBilik Allamanda
Summerbay resort deluxe pool family roomSummerbay resort allamanda room
Bilik Pool Access ExecutiveBilik Elegant Pemandangan Kolam Renang
Summer Bay Resort deluxe pool access executive roomSummer Bay Resort deluxe pool view elegant room

Harga Perlancongan: RM (setiap orang)

4H3M Lang Tengah Summer Bay Resort Pakej Snorkeling

Validity: 25 February – 28 October 2018

Harga dikira berdasarkan kepada setiap orang

Kanak-kanak (4-11 tahun) – Berhak sebagai kadar kanak-kanak

Kanak-kanak (di bawah umur 4 tahun) – Percuma

Check In: 1 June – 31 July 2018

Room TypeSingleTwinTripleQuadChild
Garden View Room16601113715
Superior Room114211131113715
Pool View Family Room1972119811791179715
Pool View Room1972117911421142715
Deluxe Pool Access Room2028127412451245762
Allamanda Room19721217762
Deluxe Pool View Elegant Room20281274894
Deluxe Pool Access Executive Room23581698894
Room Type5 Sharing6 Sharing
Pool View Family Room11421142

Check In: 1 August – 28 October 2018

Room TypeSingleTwinTripleQuadChild
Garden View Room17481168748
Superior Room119811681168748
Pool View Family Room2078125812381238748
Pool View Room2078123811981198748
Deluxe Pool Access Room2138133813081308798
Allamanda Room19881278798
Deluxe Pool View Elegant Room21381338938
Deluxe Pool Access Executive Room24881788938
Room Type5 Sharing6 Sharing
Pool View Family Room11981198

*Child (4-11 years old) sharing bed with parents

Weekend, Peak Season & Malaysia School Holidays Surcharge

(Adult RM30 | Child RM20) Per Pax Per Night

Weekend: Every Friday & Saturday (except 1 – 31 October 2018)
Peak Season: 1 – 26 July, 29 – 31 July 2018 / 1 – 30 August 2018
Malaysia School Holidays: 16 – 24 March, 8 – 23 June, 17 – 25 August 2018 (Malaysia school holiday period subject to change)

Super Peak Season Surcharge

(Adult RM60 | Child RM40) Per Pax Per Night

Super Peak: 15 – 17 June, 31 August, 1 September, 8 – 9 September, 15 – 17 September 2018


4H3M Lang Tengah Summer Bay Resort Pakej Early Bird Promosi

Effective Booking Period: 1 September – 30 November 2018

Validity: 22 February – 31 May 2019 & 1 September – 31 October 2019

Harga dikira berdasarkan kepada setiap orang

Kanak-kanak (4-11 tahun) – Berhak sebagai kadar kanak-kanak

Kanak-kanak (di bawah umur 4 tahun) – Percuma

Room TypeSingleTwinTripleQuadChild
Garden View Room17781138
Superior Room116811381138888
Pool View Family Room2118123812081208988
Pool View Room21181258122812281008
Deluxe Pool Access Room21781338130813081088
Allamanda Room21181258
Deluxe Pool View Elegant Room216813081058
Deluxe Pool Access Executive Room288818881638
Room Type5 Sharing6 Sharing
Pool View Family Room11681168

*Child (4-11 years old) sharing bed with parents

Weekend, Peak Season & Malaysia School Holidays Surcharge

(Adult RM30 | Child RM20) Per Pax Per Night

Weekend: Every Friday & Saturday (except 1 – 31 October 2019)
Peak Season: 1 – 31 July 2019 / 1 – 29 August 2019
Malaysia School Holidays: 22 – 30 March, 24 May – 4 June, 9 – 17 August 2019 (Malaysia school holiday period subject to change)

Super Peak Season Surcharge

(Adult RM60 | Child RM40) Per Pax Per Night

Super Peak: 18 – 19 May, 5 – 8 June, 30 – 31 August, 1 September, 8 – 9 September, 14 – 15 September 2019


Holidaygogogo memastikan harga terendah untuk setiap penempahan. Sila isikan borang dibawah untuk dapatkan sebut harga.

Anda juga boleh menghubungi kami melalui telefon, Whatsapp, Wechat, LINE atau SMS.

+6010-2216385, +6016-3796385


Summer Bay Resort Borang Tempahan Atas Talian:

Pertanyaan Pakej

Pakej Summer Bay Resort Yang Berkaitan:

About the Author

By admin / Administrator, bbp_keymaster

Follow admin
on Jan 23, 2017